Tegutseme kodukandi pikaajalise arengu heaks

Aimar Kreevald, Combimill Sakala juhataja ja juhatuse liige

Oleme oma kodukandi patrioodid. Meile on tähtis, kuidas läheb siinsetel inimestel ja kus kasvavad üles meie lapsed. Seepärast tegutseme aktiivselt kohaliku elu arendamisega. Inspiratsioon on vastastikune ja vahel on siingi puidul oma roll – puidust silla ehitamine ja laste käe all valminud kingitused teevad elu huvitavaks ja tugevdavad meie sidet üksteisega.

Igal Combiwoodi ettevõttel on vabad käed, et oma parima äranägemise järgi just enda lähedal olevaid kogukondi võimalikult hästi toetada.

Meil Viljandimaal Sakalas on toetusprojektide keskmes kodukandi elu ja noorte toetamine. Meile on tähtis, et meie panusel oleks võimalikult pikaajaline mõju. Seepärast toetame koole ning lasteaedu, sest nemad arendavad meie järgmist põlvkonda. Lisaks lasteaedadele ja koolidele toetame ka sporti ja kultuuri ning teeme koostööd kohalike mittetulundusühingutega. Soovime, et meie panus võimalikult kaugele kanduks ja kohaliku elu edenemisele kaasa aitaks.

Combimill Sakala esimestest päevadest saati ehk tänaseks umbes kümme aastat oleme teinud koostööd kohaliku vallaga. Vahepeal on valla nimi muutunud, tookord alustasime Suure-Jaani vallaga. Kõige esimese projektina organiseerisime valla sotsiaalosakonna kaudu vähekindlustatud perede lastele jõuludeks kommipakid. Mõni aasta hiljem, kui olime oma ettevõttega juba edukamad, otsustasime toetada rahaliselt, kuna majanduslikult raskemas seisus perede lapsi kommid tegelikult väga ei aita. Seepärast oleme viimased seitse aastat andnud vallale üle kohaliku ostukeskuse kinkekaardid, et abi jõuaks sinna, kus inimesed seda enim vajavad – see on palju praktilisem.

Mida paremini läheb meil, seda enam tahame aidata ka kodukanti arendada. Praegu oleme võimaluste kasvades jõudnud palju põhjalikemate projektideni kui ühekordsed toetused pühade ajal.

Viimase aja üks suuremaid projekte on valla südamesse planeeritav discgolfi park, mis loodetavasti ka teoks saab. Projekt on ambitsioonikas ning meil on hea meel olla selles osaline.

Kõidama küla lasteaia mänguväljaku ehitusele panime rahaliselt õla alla ja see on juba laste kilkeid ja tegutsemist täis.

Samas ei pea toetused olema ainult rahalised. Aitame ka kohalikke koole puitmaterjaliga, mida õppetöös kasutatakse. Vahva on see, et osast sellest materjalist teevad õpilased meile ägedad kingitused, mida me saame kinkida oma klientidele. Nii käib iga kingitusega kaasas ka lugu, mis on seotud kohalike inimeste ja paikadega.

Meil on olnud õnne osaleda ka mõnes eriti omapärases projektis, kus puidul on olnud oma roll.
Rohelise Jõemaa Koostöökogu – kohaliku piirkonna tegemisi korraldav MTÜ – korraldas spordipäeva, mille raames oli osalejatel tarvis üle Pärnu jõe saada. Kaitseväe spetsialistide abiga ja meie puitmaterjali kasutades ehitati üle jõe 150 meetri (!) pikkune ajutine ujukitel sild, mis pakkus osalejatele kustumatu elamuse. Selliste projektidega tegelemine on ka meile endale põnev, sest saame oma kogemusega panustada teistsuguses töös kui see, millega ise igapäevaselt tegeleme.

Kindlasti väärib välja toomist ka Eesti ühel põhjapoolsemal, tillukesel Keri saarel olev kuur, mille puitmaterjal on pärit Combimill Sakalast ja mille lühiloo räägib see video.

Meie tegevus ulatub ka teatri, muusika ja filmini läbi mittetulundusühingu TEMUFI. Toetame etendusi puitmaterjaliga – lava ja dekoratsioonide ehitamiseks või ka muul moel, kuidas parasjagu abiks saame olla.

Selleks, et kodukandi elu paremaks teha, ei pea tegelema suurte projektidega. Kui kohalikul tasemel mõistlikult ja järjepidevalt tegutseda, on ka väikestel projektidel ning nende toetamisel suur mõju. Summad ei ole ju tohutud, aga tulemused on silmaga näha ja rõõmustavad südant.