Rohkem kui 11 aastat tagasi asutatud tehas on tõusnud Eesti puidutööstuse maastikul üheks silmapaistvamaks tegijaks. Aastal 2022 pälvis Vincom “Viljandimaa Aasta Ettevõte” tiitli, mis kinnitab nende olulist panust ja innovatsiooni valdkonnas. Tänaseks annab Vincom tööd 110 inimesele.
Vincom keskendub männi- ja kuusepuidust sõrmjätkatud ja liimitud komponentide tootmisele, pakkudes kvaliteetseid lahendusi akna-, ukse-, trepi-, mööbli- ja liistutööstusele nii Eestis kui laiemalt Euroopas. 90% toodangust läheb ekspordiks üle maailma, mis näitab nende võimet konkureerida rahvusvahelisel turul. Iga komponent toodetakse vastavalt kliendi spetsiifilistele vajadustele ja soovidele, muutes Vincomi oluliseks partneriks paljudele tööstustele.
Kasv ja areng
Ettevõtte tegevuse algusaastatel keskenduti vaid kohalikule turule, kuid juba varakult tõestasid nad, et nende kvaliteet ja usaldusväärsus vastavad rahvusvaheliste klientide ootustele. Integratsioon Combimill Sakala saeveskiga ja investeeringud nutikatesse tootmislahendustesse on andnud Vincomile olulise konkurentsieelise.
2024. aastal ühendas Vincom jõud meie kontserni teise liikmega, Combilinkiga, avades uued võimalused nii tootearenduses kui ka tehnilises võimekuses. Koostöös suudavad need ettevõtted pakkuda laiendatud tootevalikut ja viia tootmisprotsessid uuele tasemele.
Kestlikkus – eelistame kohalikku
Vincomi tootmisprotsessid põhinevad vastutustundliku metsanduse põhimõtetel, kasutades peamiselt kohalikku, Eestist pärit sertifitseeritud saematerjali. Koostöö Combimill Sakala saeveskiga võimaldab oluliselt vähendada tehaste vahelisest transpordist tulenevat keskkonnamõju, parandades tootmisprotsesside tõhusust ja jätkusuutlikkust. Meie eesmärk on pakkuda kvaliteeti, mis vastab rahvusvahelistele standarditele, samal ajal säilitades oma tootmise keskkonnateadlikkuse,“ rõhutab Vincomi tehasejuht Janek Laisaar.
Tootmine Vincomis – kuidas valmib liimpuitkomponent?
Kõik algab toorainest – FSC- ja PEFC-sertifitseeritud männist ja kuusest, mida töödeldakse põhjaliku täpsusega. Palkidest lõigatakse lintsaeliinil erimõõduline saematerjal, mis sorteeritakse vastavalt ristlõikele ja kvaliteedile ning seejärel kuivatatakse soovitud lõppniiskuseni.
Kuivatatud materjal liigub edasi kalibreerimis- ja optimeerimisetappi, kus see kohandatakse vastavalt etteantud kvaliteedinõuetele. Lamellide sõrmjätkamiseks kasutatakse sõrmjätkpinke, mis ühendavad väiksemad puitdetailid tugevateks ja stabiilseteks komponentideks. „Meie tootmisliinid on kaasaegsed ja automatiseeritud, võimaldades meil tagada klientide ootustele vastava kvaliteedi,” lisab Vincomi tehasejuht.
Järgmises etapis hööveldatakse sõrmjätkatud lamellid täpsete mõõtmete saavutamiseks. Seejärel liimitakse need kihiti, kasutades kvaliteetset liimi. Liimimine toimub vastavalt klientide toodete spetsifikatsioonile, tagades toodete pikaealisuse ja mehaanilise tugevuse. Kui tooted on läbinud viimistluse ja kvaliteedikontrolli, pakitakse need hoolikalt, et tagada ohutu transport klientideni.
Meeskond on edu aluseks
Vincom on kohaliku kogukonna jaoks oluline tööandja, kes pakub stabiilseid töökohti ja tugevdab Viljandimaa ja Võrumaa majandust. Vincomlase keskmine staaž ületab 5 aastat, mis näitab töötajate rahulolu ja lojaalsust.
Üle 10 aasta ettevõttes töötanud Margus toob esile, et „avatud ja kaasav juhtimisstiil“ on üks peamisi põhjuseid, miks ta Vincomis jätkab. Ettevõte panustab jätkuvalt töökeskkonna heaollu. 2024. aastal liitus Vincom Mitmekesisuse Kokkuleppega, kinnitades oma pühendumust austada inimeste mitmekesisust ja tagada võrdne kohtlemine nii töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas.
Pilk tulevikku
Vincom jätkab kvaliteedi, kliendirahulolu, keskkonnasäästlikkuse ja ressursitõhususe arendamist. Tulevikuplaanidesse kuuluvad investeeringud tehnoloogiasse ja tootmisvõimekuse suurendamine, avades võimalusi uute projektide elluviimiseks vastavalt klientide soovidele ja vajadustele.
Tutvu Vincomi ettevõttega ja tootevalikuga lähemalt: vincom.ee